Świece zapłonowe.

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

obelix

Świece zapłonowe.

Post autor: obelix »

Witajcie.

Jako, że nie mam jeszcze doświadczenia w technice motocyklowej, proszę Was o poradę. Chodzi mi o zakup świec. Na Allegro znalazłem dwa rodzaje świec, które będą odpowiednie dla mojego GeeRka. Zwykłe NGK w cenie 11 zł/szt, oraz Irydowe NGK po 42 zł/szt. I tu mam pytanie, czy warto inwestować w irydowe, czy naprawdę są one tak żywotne, że przeżyją praktycznie cztery sztuki zwykłych. Czy rzeczywiście mają one wpływ na polepszenie spalania mieszanki paliwowo-powietrznej. Jakie są Wasze spostrzeżenia w tej sprawie?
KrzYsiO
The Real One
The Real One
Posty: 376
Rejestracja: pn, 26 gru 2005, 15:11
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łowicz

Re: Świece zapłonowe.

Post autor: KrzYsiO »

Witam.
Wymieniłem w jednym motocyklu na irydowe i pracowal równiej na wolnych obrotach. Co do osiagów to wydawal mi się odrobinę słabszy albo delikatnie gorzej wkręcal się na wysokich obrotach.
Co do odpalania bez różnicy w stosunku do starych.
Teraz juz nie kombinuje i zakladam to producent w serwisówce napisal.
Do mojego moto świeczki praktycznie bez różnicy cenowej iryd czy platyna.
pozdrawiam
CB400F ,CB1 ,XV500 ,CB750C ,GSF1200S ,X11 ,VT1100 ,x11,R1100s,V-raptor-serce suzuki
http://www.bikepics.com/members/krzysiofm/
obelix

Re: Świece zapłonowe.

Post autor: obelix »

No to chyba nie warto przepłacać. W sumie w cenie jednej irydowej mam prawie cztery "normalne". Więc w razie czegoś, to dwie mogę wozić z sobą na zapas. W zeszłym roku założyłem nowiutkie i cały sezon przejeździłem. Ale znalazłem też irydowe i byłem ciekawy tych wynalazków oraz chciałem poznać opinię bardziej doświadczonych osób.
luzik
Free Rider
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Świece zapłonowe.

Post autor: luzik »

tu na forum chyba wyszlo na to ze irydowe to to samo, tylko ze zywotnosc dluzsza
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
Jihadek
Moderator
Moderator
Posty: 1746
Rejestracja: pt, 3 paź 2008, 09:18
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Czemierniki (okolice Radzynia Podlaskiego)
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 38

Re: Świece zapłonowe.

Post autor: Jihadek »

Ja założyłem irydy i jestem zadowolony. Osiągi bez zmian, ale w SV nie reguluje się zaworów co 6000 więc po ich założeniu nie mam potrzeby zaglądania pod bak dalej niż do K&Na :lol:
Kefas można czytać jihadek (dżihadek) lub Piotrek 502-683-907
Pasja + Wizja + Działanie = Sukces (CZYLI MOTO!!!)
WSK 125 => MZ ETZ 150e => MZ ETZ 251e => Bandit 600 N => SV 1000 S
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Świece zapłonowe.

Post autor: bohas »

luzik pisze:tu na forum chyba wyszlo na to ze irydowe to to samo, tylko ze zywotnosc dluzsza
Tak jak pisze luzik http://www.bractwo-suzuki.com.pl/forum/ ... it=irydowe
obelix

Re: Świece zapłonowe.

Post autor: obelix »

No i problem z głowy. Założyłem takie, jakie zaleca producent. I mam jeszcze dwie na zapas schowane głęboko pod siedzeniem. I zostało jeszcze na flaszkę. A gdybym kupił irydowe, to miałbym tylko dwie, żadnej gwarancji, że będą działać dłużej i zostałbym bez flaszki :roll:

Dziękuję za zainteresowanie.
Ptaku
BS Brother
BS Brother
Posty: 331
Rejestracja: pn, 30 mar 2009, 09:04
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Świece zapłonowe.

Post autor: Ptaku »

Też miałem ten dylemat ze świecami czy czasem nie irydowe ale wybił mi je z głowy znajomy mechanior powiedział jedno do 2sówa jak najbardziej, krosówek itp. bo po prostu iryda nie zalejesz podczas odpalania a do naszych maszyn to masa energii i kasy psu w tyłek
Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją wcale

GSF600 S
ODPOWIEDZ