Gniazdo zapalniczki

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Motorzysta
Zmieniacz Żarówek
Posty: 130
Rejestracja: pt, 24 sty 2014, 01:04
Województwo: kujawsko-pomorskie

Gniazdo zapalniczki

Post autor: Motorzysta »

Witam. Czy zapalniczka motocyklowa (w tym przypadku do suzuki vl 800) jest podlaczona bezposrednio pod akumulator?
Były Wski, Simsony, Komar, Jawka, Eliminator 250 no i teraz SUZUKI BOULEVARD VL 800 ;)


Nie wazne czym jezdzisz, wazne jak to kochasz i szanujesz...
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6432
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Gniazdo zapalniczki

Post autor: KROPEK »

Tam gdzie ją podłączysz tam będzie podłączona problem polega na tym, że jak podłączysz urządzenie i zapomnisz je wyjąć to zniknie ci prąd. Najbezpieczniej puścić ze świateł czy stacyjki, moto wyłączone i ładowanie również.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Motorzysta
Zmieniacz Żarówek
Posty: 130
Rejestracja: pt, 24 sty 2014, 01:04
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Gniazdo zapalniczki

Post autor: Motorzysta »

Kropek dziekuje za odpowiedz i za podpowiedz gdzie lepiej podłączyć ;) pozdrawiam
Były Wski, Simsony, Komar, Jawka, Eliminator 250 no i teraz SUZUKI BOULEVARD VL 800 ;)


Nie wazne czym jezdzisz, wazne jak to kochasz i szanujesz...
Vais

Re: Gniazdo zapalniczki

Post autor: Vais »

Mozna tez zamontować gniazdo i do niego przełącznik.
Miałem tak w GSXR, w zadupku miałem gniazdo i jak go nie używałem,wyłączałem przełącznikiem,
W taki sposób zabezpieczasz przed rozładowaniem.
Generał

Re: Gniazdo zapalniczki

Post autor: Generał »

no i najlepiej z bezpiecznikiem, jakby było podłączone takowe gniazdo (w przypadku jeśli omijasz stacyjke)
Vais

Re: Gniazdo zapalniczki

Post autor: Vais »

Generał pisze:no i najlepiej z bezpiecznikiem, jakby było podłączone takowe gniazdo (w przypadku jeśli omijasz stacyjke)
tego nie napisałem bo to oczywista oczywistość
Motorzysta
Zmieniacz Żarówek
Posty: 130
Rejestracja: pt, 24 sty 2014, 01:04
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Gniazdo zapalniczki

Post autor: Motorzysta »

Stacyjka będzie raczej ominięta. Dzięki wielkie za pomoc!
Były Wski, Simsony, Komar, Jawka, Eliminator 250 no i teraz SUZUKI BOULEVARD VL 800 ;)


Nie wazne czym jezdzisz, wazne jak to kochasz i szanujesz...
ERIC
Moderator
Moderator
Posty: 2192
Rejestracja: pn, 2 lip 2007, 17:47
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Cannock UK

Re: Gniazdo zapalniczki

Post autor: ERIC »

Też mam podłączone bezpośrednio do aku z bezpiecznikiem :P a gniazdo w zadupku kilkukrotnie zapominałem o wypięciu ładowarek i prąd znikł teraz już pamietam :D
GSX R 600==> Hayabusa K7 ==> 2 letni brak :moto: teraz K1600GTL L3
email i.wojtakowskimałpabtinternet.com
kom.+447588750375
Obrazek Nowe hobby
KRIS
Zmieniacz Żarówek
Posty: 75
Rejestracja: pn, 9 wrz 2013, 12:35
Województwo: lubuskie

Re: Gniazdo zapalniczki

Post autor: KRIS »

Minus rozwiązania z podłączeniem do stacyjki jest taki, że na postoju, aby ładować cokolwiek musisz mieć przynajmniej włączony zapłon.
Gniazdo, kabel , dwie "żabki". Potrzebujesz coś ładować - podłączasz niezależnie czy podczas jazdy czy postoju.
Suzuki GSX600F->GSXR K4

+48517332819

www.studiomagdalena.pl
damikss

Re: Gniazdo zapalniczki

Post autor: damikss »

Gniazdo zapalniczki okrągłe podpięte bezpośrednio do aku, do tego bezpiecznik 5A to pociągnięte kablem takim jak słuchawka telefonu, elastycznym,gniazdo siedzi sobie w pasie na baku.Do ładowania aku jak i podłączenia GPS jak znalazł.
moro
BS Brother
BS Brother
Posty: 28
Rejestracja: czw, 6 sie 2009, 20:42
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Gniazdo zapalniczki

Post autor: moro »

W moim Intruderze 800 pod siedzeniem jest kostka z czterema stykami spięta z góry zworką. Zworka zwiera tylko 2 styki a
na jednym z pozostałych pojawia się napięcie 12V dopiero po włączeniu stacyjki. Kupiłem gniazdo na kierownice z dwoma
gniazdami USB i do navi i telefonu jest to lepsze rozwiązanie. Koszt około 55-60zł. Tylko w gnieździe jest dioda LED i może
rozładowywać akumulator , stąd rozwiązanie jak wyżej
Pozdrawiam
ricorro

Re: Gniazdo zapalniczki

Post autor: ricorro »

No nie wiem czy przekrój taki jak w kablu od słuchawki od telefonu jest właściwy dla obciążenia 5Ax14V=70W Co przy ewentualnym podgrzaniu od silnika i obciążenia ja bym nie ryzykował takiego przekroju dla własnego bezpieczeństwa zwiększył bym przekrój kabla. 5A wystarczające na ogólne potrzeby. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ