UNIWERSALNY TEMPOMAT DO MOTOCYKLA BLOKADA MANETKI GAZU - SAM

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
ricorro

UNIWERSALNY TEMPOMAT DO MOTOCYKLA BLOKADA MANETKI GAZU - SAM

Post autor: ricorro »

Witam,
Dla odmiany napiszę bardzo mało aby zadość się stała maksymie "Zmiennym być..." wcześniejsze moje posty okraszone są "kwiecistą literaturą" :lol:

Poniżej prezentuję coś co przyda się w długiej podroży, autostradzie, tym którym cierpną ręce, i wygodnym :D .

UNIWERSALNY TEMPOMAT DO MOTOCYKLA KAŻDEJ MARKI ZA GROSZE MOJEGO POMYSŁU, WYKONANIA - przynajmniej nigdzie podobnego nie widziałem

Dokumentacja zdjęciowa >>>>>>>>>>>>> MOŻNA ZASTOSOWAĆ MNIEJSZY GABARYTOWO ZACISK NIESTETY NIE ZNALAZŁEM TAKOWEGO >>>> wykonanie mniejszego to nie problem jednak szkoda mi było czasu na wykonanie. Ostrzejsze ranty zostały spiłowane pilnikiem. Plastikowy jasny oring na manetce to osłona chromów tak aby się nie starły od tempomatu.
Użyłem zacisku Opaska zaciskowa GBS 36-39 szer.20mm - koszt 2 zł :roll: :lol:
Mój przyjaciel na manetce bardzo przydatny przetestowany kichy Wam bym nie wciskał :angry_smile: .
Uwaga jak ktoś chciałby zastosować - ustawienie -przekręcanie w czasie jazdy zademonstrowałem na jednym zdjęciu (kciuk+wskazujący - wiem że głupia rzecz ale inaczej jest trudno lub niewygodnie jak kto woli......)

Regulacja siły docisku poprzez przekręcenie tej "kulki skontrowanej śrubką - testowałem jadąc w rękawicy sprawdza się. Można również w jeździe zdjąć i schować do kieszeni wcześniej poluzowując śrubkę.



A miałem pisać mało wiem ale piszę nazwijmy to .......szybko...... :boks: :comp:

Pozdrawiam kolegów z forum, Podkarpacia i nie tylko do zobaczenia
Rysiek D.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pt, 22 lip 2016, 12:20 przez ricorro, łącznie zmieniany 3 razy.
ricorro

Re: UNIWERSALNY TEMPOMAT DO MOTOCYKLA / MOTORU - SAM

Post autor: ricorro »

cd...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6432
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 18

Re: UNIWERSALNY TEMPOMAT DO MOTOCYKLA / MOTORU - SAM

Post autor: KROPEK »

Na śrubie to jakaś rurka igielitiwa czy co to?? Może by tak przyciąć do klamki będzie zgrabniej wyglądać i nikomu kuku nie zrobi. Pomysł first class 8)
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
ricorro

Re: UNIWERSALNY TEMPOMAT DO MOTOCYKLA / MOTORU - SAM

Post autor: ricorro »

Cześć Kropek wersja 1.0 ma swoje wady :D . Rurkę przyciął bym ale już mi się nie chciało nic zmieniać. Jak znajdę czarną rurkę to zmienię na pewno i jeszcze trochę skrócę. Chociaż ta długość ma zalety łatwiej ustawić uchył manetki. Fajny wygląd byłby po chromowaniu :wink:
Szkoda tylko że nie ma mniejszego rozmiaru opaski typ GBS na szerokość obwód musi być 36-39. Jak ktoś widział by taką to dajcie znać koniecznie ta ma chyba szerokość 20mm, 10 do max 15mm było by idealnie.
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: UNIWERSALNY TEMPOMAT DO MOTOCYKLA / MOTORU - SAM

Post autor: bohas »

Najprostszy i skuteczny patent ma Mroowa, kto z nim jechał ten wie.
ricorro

Re: UNIWERSALNY TEMPOMAT DO MOTOCYKLA / MOTORU - SAM

Post autor: ricorro »

Chyba z trytki...? też miałem, testowałem u mnie nie działał dobrze i nie byłem zadowolony. Prawdopodobnie siła sprężyny na manetce była większa jedna nie trzymała manetki miałem 2 duże trytki szer 10mm jednej - większych trytek nie widziałem. Po prostu sekunda po sekundzie odginało plastik. Zaleta niewątpliwie najprostsza budowa jak komuś działa to też bardzo polecam
Ja musiałem szukać czegoś innego.
Kefir
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: śr, 28 mar 2012, 21:13
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: UNIWERSALNY TEMPOMAT DO MOTOCYKLA BLOKADA MANETKI GAZU -

Post autor: Kefir »

muszę sobie to pierdyknąć jak na Poznań pojadę to może w końcu czasy poprawię :what:
MZ ETZ251............GSR750 będę tęsknił -> Red Fury->GSXS w lytrze...wariat

535 77 11 86
ricorro

Re: UNIWERSALNY TEMPOMAT DO MOTOCYKLA BLOKADA MANETKI GAZU -

Post autor: ricorro »

Obyś omijał "Wściekłe misie" :cop: :crime: :bye:. Bo ja czekam na dzień w którym liczba "oczek" spadnie.... :cry:


:lol: :D Pozdrawiam

( 22-07-2016) - No właśnie spadła :lol: ...
ODPOWIEDZ